Circular Economy, Procesy i Ekologia, Skup Komputerów, Skup Laptopów, Skup Sprzętu IT, Sprzedaż Odnowionego Sprzętu IT, Usuwanie Danych, Wsparcie CSR, Wykupy Pracownicze

Zwiększ swój udział w Circular Economy

Co to jest Circular Economy? Jak zwiększyć swój wkład w ochronę środowiska? Odpowiedzialne zarządzanie nieużywaną elektroniką, w firmie, szkole, uczelni czy urzędzie.

W 2019 roku na całym świecie wyprodukowano 54 mln ton e-odpadów. Niemal dokładnie tyle samo ile ważyły wszystkie komercyjne samoloty pasażerskie, jakie kiedykolwiek zbudowano.

The Global E-Waste Monitor 2020

Co to jest Circular Economy?

Circular Economy – w tłumaczeniu na język polski to Gospodarka Obiegu Zamkniętego.

Mechanizm jest bardzo prosty. Zużyty sprzęt nie jest w całości poddawany procesowi recyklingu, ale naprawiany i ponownie wprowadzany do obiegu. Powtórnie wykorzystywany przez kolejnych konsumentów, ogranicza zbędną produkcję nowych towarów, a tym samym oszczędza surowce naturalne, redukuje emisję szkodliwych dla środowiska substancji.

Jak zwiększyć swój wkład w ochronę środowiska?

  1. Skorzystaj z usługi skupu hurtowego niepotrzebnego sprzętu IT. Pomoc we wszelkich formalnościach, wycena i pełna logistyka – od odbioru przez skasowanie danych i rozliczenie całej transakcji.
  2. Możesz również dokonać zakupu odnawianego sprzętu, który objęty jest gwarancją do 24 miesięcy. Jak nowy, ale tańszy i ekologiczny.

Sprzęt odnowiony, to realne oszczędzanie środowiska naturalnego

Jaka ilość wody jest potrzebna do wyprodukowania jednej sztuki laptopa?

Około 150 000 litrów. Tyle wody zużyjesz przez 8 lat, biorąc jeden prysznic dziennie.

Ile mniej CO2 znajdzie się w atmosferze dzięki zakupowi jednego odnowionego laptopa?

Około 280 kg CO2. Pochłonięcie takiej ilości CO2, zajmie 30 drzewom cały rok.

Related Posts